לכידת יונים

היונה, בעלת המבע התם, מסתירה מאחורי חזותה התמימה והידידותית, משמעות מטרידה עבור רבים מתושבי מדינת ישראל. יונים, אמנם אינן נחשבות לעוף מסוכן, אולם בהחלט מהוות מפגע תברואתי מציק, עבור אלו שאיתרע מזלם, והן החליטו להתיישב בסמוך אליהם. סובלים גם אתם מהמטרד הנפוץ בדמות יונים בגזרה העירונית? יש לכך פתרון! צוות ג'י כאן כדי לספר לכם על הדרך ללכידת יונים מטווח הראייה שלכם.

 

הפצת מחלות, לכלוך ורעש – מקצת מעלליהן של היונים

היונים, בכל שנות קיומן, התרגלו לחיות בטבע, בנקיקי סלעים ובמערות. הן בעלי חיים מונוגמיים, כאשר ההתרבות שלהן מתבצעת על ידי הטלת ביצים ודגירה משותפת של האב והאם עד לבקיעת גוזלים לאחר כמה שבועות. המגורים בטבע חשפו את היונים לשתי סכנות עיקריות: מחסור במזון, ואיום של עופות דורסים.

בשנים האחרונות, מצאו היונים מחסה בערים המיושבות, בסמוך או בתוך מקומות המגורים של בני האנוש, המהווים פתרון עבורם לשתי בעיותיהן העיקריות. אולם, כחלק מהאירוח הנלבב, נאלצים תושבים רבים להתמודד עם מציאות מרתיעה הטומנת בחובה אף סיכונים רפואיים שונים.

 

היונה מפיצה מחלות

כחלק מעסקת חבילה, מביאות עמן היונים טפילים, כינים וזבובים, הגורמים להפצת מחלות שונות, ביניהן: קדחת הנילוס, סלמונלה ודלקת קרום המוח. משמעות הדבר: מטרד עד לרמה מסכנת חיים. בנוסף, מגע ישיר עם היונים עלול לגרום לגרד עז ותגובות אלרגיות נוספות.

 

היונה מותירה לכלוך

היונים גורמות ללכלוך רב בקרבתן, בהטלת לשלשת בכמות גדולה, וכן נשירת נוצות ועוד, ללכלוך היונים ריח רע, המקשה על חיים תקינים בסביבתן.

 

היונה מפיקה רעש רב

קבוצות יונים גדולות, המתאגדות יחד מסוגלות להפיק המיה בקול הטורד את מנוחת השכנים, ומפריע להתנהלות חיים תקינה.

 

מה מקומות הקינון המועדפים על היונים?

היונים, מכוח היותן בעלות כנף, מעדיפות מקומות מגורים בגבהים, כמו: גגות, מרפסות, מסתורי כביסה, פתחי ארובות ואדני חלונות. הן מסוגלות להתנחל בדירות מגורים, כמו גם בגגות של מפעלים, במחסנים תעשייתיים, ובכל מקום המעניק להן מחסה ראוי, בעדיפות על מיקום בסמוך להצטברות שאריות מזון.

 

לכידת יונים הומנית

בעבר, כדי להתמודד עם בעיית היונים, נטו להשתמש בשיטות אכזריות של קטל ביונים באמצעות הרעלה ועוד. ארגוני צער בעלי חיים, שמחו בכל תוקף, לא הצליחו למגר את התופעה. רק לאחר מחקר מקיף שנערך בתחילת שנות ה-90 והוכיח כי הרעלת היונים באופן אבסורדי, מעודדת את התרבותן, חדלו מדבירי יונים, משיטתם הנלוזה.

כיום, שיטות לכידת היונים, מאופיינות ברגישות רבה, ונערכות תוך שמירה על ערכים של הומניות וכבוד כלפי בעלי החיים. לכידת היונים מתבצעת, באמצעים עדינים לחלוטין, ללא גרימת כל נזק ליונה, בכל שלב בתהליך, וכוללת אף שחרור של היונה במקום בטוח.

 

כיצד מתבצעת לכידת יונים?

לכידת יונים המתבצעת באופן מקצועי, תיעשה בהתאמה מדויקת לצרכי הלקוח ולנתוני השטח. צוות ג'י משתמש בשיטות לכידת יונים יעילות, המתאימות למגוון סיטואציות. בנוסף, צוות ג'י מתמחה במציאת פתרונות לטווח הארוך, שיגרמו לכך שהיונים לא תחזורנה לקנן בסמוך אליכם. לוכדי היונים של צוות ג'י משתמשים בשתי שיטות עיקריות להרחקת יונים:

 

לכידת יונים והצבת רשתות

כדי למנוע את שיבת היונים למקום, משלבים מומחי חברה בתהליך לכידת היונים, התקנת רשת ייעודית על פתח מסתור היונה. כך לא יכולות היונים להמשיך ולקנן במקום. לאחר לכידת היונים בדרכים הומניות, מותקנת רשת למניעת יונים צפופה בפעולה מדויקת לגימור מושלם של התהליך. מקובל לעשות שימוש במגוון סוגי רשתות:

 

סוגי רשתות

  • רשת פוליאתילן – רשת השזורה חוטי פוליאתילן, מוכרת בגלל חוזקה הרב, ויכולת העמידות שלה גם בתנאי שטח מורכבים. יעילה גם בפני מזג אוויר סוער או קרינת UV חזקה.
  • רשת מונופיל שקופה – רשת בעלת מראה אסתטי במיוחד, שזורה מחוטים שקופים, הממזערים את נוכחותה בחלל, עמידה מאוד, רשת מונופיל בעובי 0.8 מ"מ, יעילה גם מול קרינת שמש חזקה.
  • רשת מגולוונת – רשת זו מתאימה לסגירת פתחים קטנים. רשת חזקה ואיכותית.
  • רשת ג'ימבורי – רשת העשויה גם היא מחוטי פוליאתילן באריגה צפופה. יעילה, מגיעה במגוון צבעים.

רשת יונים ממתכת, פחות מומלצת לאחר לכידת יונים, וזאת מפני שהיא נוטה להחליד במהירות. בנוסף, שיטה נוספת נפוצה להרחיק יונים מהזירה, לאחר תהליך של לכידת יונים, הינה שימוש בדוקרנים.

 

לכידת יונים והצבת דוקרנים

שיטה נוספת מקובלת ביותר, היא שימוש בדוקרנים כמרחיקים אידיאליים הומניים לבעלות הכנף. לאחר לכידת היונים, יש להציב על אדן החלון או על רצפת המסתור, דוקרנים, שהם כמין מוט, אליו מחוברים קוצים קהים בזוויות שונות, שאינם מאפשרים ליונים לשוב ולקנן במקום.

  • דוקרני נירוסטה – דוקרנים איכותיים במיוחד, במבנה היעל מאוד כנגד היונים. מוכרים בשל העמידות הרבה שלהם לאורך של כ-12 שנים בממוצע. צוות ג'י מייבא דוקרני נירוסטה ומשווקם למטרות לכידת יונים, לאנשי מקצוע שונים. לקוחות החברה המקבלים שירות מקצועי, נהנים ממוצר איכותי ללא פערי תיווך.
  • דוקרני פלסטיק – נחשבים ליעילים אף הם, אולם נוטים להישחק באופן מהיר, וכן, אינם מכסים שטח נרחב. בנוסף, מבנה דוקרני הפלסטיק, יעיל פחות בהרחקת יונים.

 

צוות ג'י – דוקטורים בלכידת יונים

חברת הרחקת היונים המפורסמת, הממוקמת במקום ראשון בדירוגי הביקורת של גוגל, מתמחה בלכידת יונים, בהרחקתן, ובמתן פתרונות יעילים למניעת חזרה של יונים למקום מגוריכם. צוות ג'י – היונים יעופו על זה.

גילאור פסח - צוות ג'י הרחקת יונים
גילאור פסח - צוות ג'י הרחקת יונים

שמי גילאור, הבעלים של צוות ג'י הרחקת יונים.
התחלתי לפני כ-15 שנים בתור חברה להרחקת יונים ושמתי לעצמי מטרה שמאה אחוז מהלקוחות שלי יצאו מרוצים מכיוון שהייתה בעיית תדמית קשה לענף בזמנו.
בנוסף לשירותי הרחקת יונים, בחברת ''צוות ג'י'' מבצעים שירותי הדברה מקצועית כנגד מזיקים: תיקנים, נמלים, פשפש המיטה, הדברת מזיקי רכוש וחרקי מזון ולכידת מכרסמים. בחברה משתמשים בחומרי הדברה אשר אינם מזיקים לסביבה ומאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה.

צוות ג'י בפייסבוק | צוות ג'י ביוטיוב | צוות ג'י בגוגל

מייל אישי: [email protected] | טלפון של המשרד: 077-805-4821

מידע נוסף שיכול לעניין אותך:
שתפו עם חברים:
פייסבוק
טלגרם
וואטסאפ
דוא"ל
למעבר לחלק מסוים בעמוד זה