מבריח יונים

איך מרחיקים יונים? שאלה זו שואלים תושבים עירוניים רבים, במטרה לגלות את הצופן שיפתור את המטרד היומיומי המזיק – התרבותן של יונים במקומות מגורים. ישנן שיטות רבות בשוק, חלקן יעילות ביותר וחלקן מהוות שורה בספרי בדיחות הומוריסטיים במיוחד של יונים. צוות ג'י מבריח יונים מזה שנים במקצועיות רבה, תוך שימוש בשיטות הומניות ללא פגיעה בבעלות הכנף. הרחקת היונים מתבצעת באמצעים מיוחדים באמצעות ציוד איכותי ביבוא אישי.

יונים בעיר הגדולה – ממתי הן פה איתנו?

נדמה שהתרגלנו לכך שיונים הן בעל חיים המצוי במקומות מגורים. אולם לא תמיד זה היה כך, כמובן. מקום משכנן של היונים הינו באזורים הרריים, בנקיקים, במערות ובין המצוקים. שם הן היו דרות, חיות בצורה מונוגמית, מטילות ביצים ודוגרות עליהן מבלי להסב סבל לאיש. אך אז, משנשאו כנפיים וגילו את העיר הגדולה, היא מצאה חן בעיניהן. אלו יתרונות גילו בה היונים? היונים מצאו מקומות מסתור רבים המהווים להן קורות גג בנוחות רבה כמו: מרפסות, גגות, מסתורי כביסה ועוד. במקומות העירוניים היונים אינן חשופות לנזקי עופות דורסים כמו ינשופים ועוד.

דבר נוסף שקסם להם אצלנו היה המזון הרב אותו הם מצאו, שאריות אוכל לרוב סיפקו להם מנות גורמה בשפע והעמיקו את ההחלטה שלהן להתיישב בסמוך אלינו.

שוהות בלתי חוקיות

החוק מתייחס בחומרה לדיירים שאינם משלמים לבעלי דירתם את מלוא תשלום השכירות, ובמידה והרגל זה מתמשך, על הדיירים לפנות את הדירה לאלתר. היונים, שמעולם לא קראו את לשון החוק, נהנות להן מדיור חינמי, על חשבון המרפסות ומסתורי הכביסה שלנו, ואינן מעלות בדעתן כי הן צריכות לבקש רשות או לשאול לדעתנו. אם זה היה מסתכם בזאת, מילא, אולם היונים מחוללות נזקים רבים:

  • היונים מפיצות מחלות שונות באמצעות כינים, טפילים, חיידקים ועוד, הן עלולות לגרום לדלקת בקרום המוח ולאלרגיות קשות.
  • היונים גורמות ללכלוך רב. הן מטילות לשלשת בקבוצות מה שיוצר כמות רבה של אשפה, ומטנפות את אזור מושבן. בנוסף, היונים נוטות להתאסף ולעמוד מעל חורי הניקוז, הטלת הלשלשת יצרה לא פעם הצפות עקב סתימה.
  • רעש – היונים לא שמעו על כך שיש שעות מנוחה בין 14:00-16:00, הן למעשה לא מתחשבות בשום כלל, מה שיוצר המייה טורדנית ומאד מציקה.

מספיק לכם? היונים גם עלולות להיכנס לתוך הבית פנימה ולחולל תבהלה ומהומה רבה. בקיצור, דרוש מבריח יונים במהירות האפשרית.

שוהות בלתי חוקיות

 

להבריח יונים או להרוג? הניסוי הידוע בבאזל ותוצאותיו

השיטה הנפוצה בעבר הייתה ממוקדת חיסול: היונים לא מוצאות חן בעינינו? הבה נהרוג אותן. ארגוני צער בעלי חיים ניסו להילחם בכל כוחם בתופעה, אולם השמדת היונים נמשכה, עד לשנת 1988 בה נערך ניסוי מקיף מטעם אוניברסיטת באזל. בניסוי הורעלו כ-20% מיוני האזור. תוצאות המחקר התגלו כשנה לאחר מכן, שהתברר כי אוכלוסיית היונים רבתה ולא להפך. מה שהובן היה, שהיונים שמתו היו הזקנות והחולות, ואילו אלה שנותרו בחיים היו בשיא כוחן והתרבו בקצב מהיר יותר. המסקנה של הניסוי הובילה בהדרגה לשינוי מגמת הטיפול ביונים. אמרו מהיום: לא משמיד יונים כי אם מבריח יונים, זהו התפקיד הרווח בהרחקת יונים. כמובן שהדרכים להברחת יונים הרבה יותר הומניות מבעבר ואינן כוללות הרג ופציעה. אם כך, איך זה מתבצע?

מבריח יונים
מבריח יונים

מבריח יונים – איך הוא עושה זאת?

כמו שיש כמה מתכונים להכנת עוגת יום הולדת, כשחלקם מוצלחים וחגיגיים במיוחד, וחלקם מועדים לכישלון, כך בהרחקת יונים כמה שיטות. חלקן אפקטיביות, וחלקן מהווים רעיונות יפים, אך יעילים פחות, לא נלאה אתכם, לפניכם השיטות שעובדות.

מפילים את היונים ברשת

לא, אין מדובר בפעולת דיג המתרחשת בים הפתוח. שימוש ברשתות נחשב לרגיש לחלוטין, ומהווה פתרון הרחקת יונים יעיל באופן גורף. מבריח היונים מתקין רשת חסימה על פתח מקום המסתור של היונה, מה שמונע ממנה – כמה פשוט, לחזור אל אזור מגוריה ולהשתלט עליו. היונה אמנם בטיפוסה, מתוחכמת, לוחמנית וטריטוריאלית, אבל פתרון-נגד לשיטה הפשוטה הזו היא טרם מצאה.

מבריח יונים באמצעות דוקרנים

מלבד העובדה ש"יונים" ו"דוקרנים", הן מילים מתחרזות, אין לשניים אלו כל חיבור נוסף. מבריח היונים מציב את הדוקרנים על אדן החלון, או על פתח המסתור של היונה. הדוקרנים אמנם קהים בקצותיהם, כך שאינם מהווים סכנה לרגלי הציפור, אך אינם מאפשרים עמידה במקום. היונים יכולות לנסות מכאן ומשם, אך לבסוף הן תשתכנענה שאינן רצויות ותפרוסנה כנף. צוות ג'י מייבא דוקרני איכות במחירים הזולים ביותר, באיכות שמחזיקה מעמד מספר שנים טובות. כך תוכלו להיות בטוחים, שהמטרד היונתי הזה עוזב אתכם לצמיתות.

מבריח יונים - איך הוא עושה זאת?

 

צוות ג'י – מבריח יונים מזה שנים

היונים הפכו לכם את היומיום לסיוט מתמשך? זה הזמן לומר "די" וליצור קשר עם צוות ג'י המתמחה בהרחקת יונים במגוון שיטות יעילות. צוות ג'י הינו מוביל בביקורות גוגל באיכות ובכמות ומעניק שירותים במגוון ערים בארץ במחירים משתלמים ביותר. הזמינו עוד היום שירות הרחקת יונים מקצועי, והבטיחו לעצמכם עתיד בטוח, שלו ונקי ללא איום של יונים בסביבה.

גילאור פסח - צוות ג'י הרחקת יונים
גילאור פסח - צוות ג'י הרחקת יונים

שמי גילאור, הבעלים של צוות ג'י הרחקת יונים.
התחלתי לפני כ-15 שנים בתור חברה להרחקת יונים ושמתי לעצמי מטרה שמאה אחוז מהלקוחות שלי יצאו מרוצים מכיוון שהייתה בעיית תדמית קשה לענף בזמנו.
בנוסף לשירותי הרחקת יונים, בחברת ''צוות ג'י'' מבצעים שירותי הדברה מקצועית כנגד מזיקים: תיקנים, נמלים, פשפש המיטה, הדברת מזיקי רכוש וחרקי מזון ולכידת מכרסמים. בחברה משתמשים בחומרי הדברה אשר אינם מזיקים לסביבה ומאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה.

מרחיק יונים
שתפו עם חברים:
למעבר לחלק מסוים בעמוד זה