מניעת יונים

אם הבנו נכון, היונים על הגג או במסתור הכביסה אינן בהכרח חיית המחמד או הפיבוריט שלכם יהיה נכון יותר להגדיר אותן כאחד מהמטרדים היותר מציקים בחייכם. ייתכן וכבר ניסיתם שיטות מניעת יונים שונות והעליתם אין בחכתכם או שמא היונים עזבו לזמן מה אך חזרו עם תגבורת. 

כך או כך השאיפה שלכם מתנקזת לכדי משאלה אחת: הרחקת היונים מהאזור. צוות ג'י כאן עם המידע הרלוונטי כיצד לפעול למניעת יונים בדרך הנכונה. המדריך למניעת יונים.

 

הכר את האויב

אולי לא נכון להגדיר את היונים כאויבות שלנו אולם כבעלות כנף הגורמות למטרד תברואתי, להפצת מחלות ולנזקים אסתטיים בקרב האדם בהחלט חשוב ללמוד אותן כדי לדעת איך להתמודד מולן. הכירו את היונה – בעל חיים מונוגמי מובהק. היונה נוטה להטיל ביצים ולדגור עליהן יחד עם הזכר במשך כמה שבועות עד לבקיעתם של הגוזלים הרכים.

המיקום הטבעי של היונה הינו בנקיקים, במערות ובין מצוקים שם הן נתקלות לעיתים במחסור במזון ובאיומים של עופות דורסים שונים. מאז התפתחות ערי המגורים מצאו היונים כי בנייני מגורים עשויים לפתור להן את מצוקת הדיור בדרך חינמית להפליא: הן מתמקמות בחלקים הגבוהים בבניין כמו: בגגות, במסתורי הכביסה, במרפסות או באדני החלונות ושם הן מקיימות חיים שוקקים הגורמים לרעש, לכלוך רב ואף הפצת מחלות בקרב האדם.

כך נוצר הצורך הדחוף במניעת יונים. חשוב לדעת כי מניעת יונים חייבת להיעשות באופן מקצועי במיוחד שכן היונה הינה בעל כנף מתוחכם, טריטוריאלי ולחמני שאינו מוותר בקלות על קורת הגג שלו. לפיכך יש לנהוג בשיטות יעילות שימנעו מהיונים לשוב אל שטח הקינון לאחר הרחקתן.

 

השיטות השונות למניעת יונים

צוות ג'י עושה לנו היכרות עם שיטות מניעת היונים האפקטיביות ביותר בתחום הרחקת היונים. לפני הפירוט חשוב להזכיר כי בעלי מקצוע חובבניים עלולים שלא להועיל במקרה הטוב ואף להזיק במקרה הפחות טוב – זאת לאחר שגבו מכם סכום מכובד בתמורה לשירות. בחרו רק במרחיקי יונים מוסמכים בעלי רישיון אלו היחידים שידעו לפעול למניעת יונים מהשטח הפרטי שלכם.

 

דוקרנים למניעת יונים

הדוקרנים הם למעשה בסיסים דקים וארוכים עליהם מותקנים מעין קוצים. הקוצים אינם חדים מאוד זאת כדי שלא לפצוע את היונה אולם הם מהווים גורם אי נוחות לעמידת היונה במשטח מצופה דוקרנים. בשוק מניעת היונים קיימות 2 אופציות של דוקרנים: דוקרני פלסטיק ודוקרני נירוסטה.

  • דוקרני פלסטיק למניעת יונים – דוקרנים אלו עשויים פלסטיק לבן ואינם נחשבים לאמצעי מניעת יונים אסתטי בנוסף, דוקרני הפלסטיק פחות יעילים נגד יונים כיוון שיונים עקשניות מסוגלות לעמוד ולקנן גם עליהן. מגרעה נוספת של דוקרני הפלסטיק הינה חוסר עמידותם בתנאי מזג אוויר שונים. לעומתם קיים פתרון מומלץ יותר על ידי מרחיקי יונים: דוקרני נירוסטה.
  • דוקרני נירוסטה למניעת יונים – דוקרנים אלו עשויים מוט סיליקון דק הניתן להדבקה בקלות ממנו יוצאים קוצי נירוסטה דקיקים וארוכים בזוויות שונות. דוקרני הנירוסטה אינם מאפשרים ליונה לעמוד על גביהן ולכן נחשבים ליעילים עד מאוד. בנוסף, דוקרני הנירוסטה ידועים בעמידותם הרבה לפגעי מזג אוויר ואינם מחלידים גם ברטיבות רבה. דוקרני הנירוסטה מהווים פתרון יעיל להרחקת יונים לטווח הארוך.

רשתות למניעת יונים

תפקידה של רשת למניעת יונים הינו גידור חלל קינון היונים כמו מסתורי כביסה ופאטיו. גם ברשתות למניעת יונים קיימים מספר סוגים. נמנה 2 עיקריים מהם:

  • רשת פוליאתילן למניעת יונים – רשת עשויה חוטי פוליאתילן בצבע בז' או לבן חזקה מאוד ועמידה בפני פגעי מזג אוויר שונים אולם נחשבת לפחות אסתטית בעולם מניעת היונים.
  • רשת מונופיל שקופה – רשת ארוגה חוטי ניילון דקים אך חזקים במיוחד. כמעט ואינה נראית לעין. מקובל להתקין רשת נגד יונים מונופיל בעובי 0.6-0.8 מ"מ כאשר החוטים העבים יותר עמידים גם מפני קרינת שמש חזקה.

 

דחלילים למניעת יונים

הצבת דחליל בצורת ינשוף או עורב במקרים מועטים עשויה להועיל. יש לדעת כי במקרים רבים אחרים היונה לא "תקנה את הלוקש" ותמשיך לקנן במרץ גם במחיצת הדחליל ואולי אף תקנן על גביו. אולם אם אתם מעוניינים לנסות פתרון זול ואסתטי – מי יודע אולי היונים שלכם עשויות דווקא מהחומר התמים?

 

קפיצים למניעת יונים

במקרה בו יש חשש להתקין דוקרנים נגד יונים מפני קרבה לילדים וכדומה ישנו פתרון נוסף למניעת יונים בשם: "קפיץ מקפיץ" – זהו סליל נירוסטה בצורת קפיץ אותו מתקינים על גבי גג רעפים או מעקה. כאשר היונה נוחתת עליו הקפיץ נע ונד וכך היא מאבדת את יציבותה.

 

מניעת יונים בגובה

הנטייה הטבעית של היונה כבעלת כנף הינה לקנן במקומות גבוהים כמו בגגות ובמרפסות. מטבע הדברים הגישה למקומות אלו נוחה פחות. לשם הרחקת יונים ממיקומים בגובה רב נדרשים אנשי צוות מקצועיים עם רישיון לעסוק בעבודה מגובה. העבודה בגובה נעשית עם ציוד סנפלינג מיוחד. חשוב מאוד לבחור רק אנשי מקצוע מוסמכים כדי למנוע סכנה שלהם וכן תביעת ביטוח נגדכם בכל מקרה של תקלה או פציעה.

 

מניעת יונים עם צוות ג'י

צוות ג'י הינו חברה מקצועית להרחקת יונים המדורגת ראשונה בביקורות גוגל בכמות ובאיכות. הזמינו עוד היום הרחקת יונים מקצועית והכינו כבר את מסיבת הפרידה מהיונים.

גילאור פסח - צוות ג'י הרחקת יונים
גילאור פסח - צוות ג'י הרחקת יונים

שמי גילאור, הבעלים של צוות ג'י הרחקת יונים.
התחלתי לפני כ-15 שנים בתור חברה להרחקת יונים ושמתי לעצמי מטרה שמאה אחוז מהלקוחות שלי יצאו מרוצים מכיוון שהייתה בעיית תדמית קשה לענף בזמנו.
בנוסף לשירותי הרחקת יונים, בחברת ''צוות ג'י'' מבצעים שירותי הדברה מקצועית כנגד מזיקים: תיקנים, נמלים, פשפש המיטה, הדברת מזיקי רכוש וחרקי מזון ולכידת מכרסמים. בחברה משתמשים בחומרי הדברה אשר אינם מזיקים לסביבה ומאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה.

צוות ג'י בפייסבוק | צוות ג'י ביוטיוב | צוות ג'י בגוגל

מייל אישי: [email protected] | טלפון של המשרד: 077-805-4821

מידע נוסף שיכול לעניין אותך:
שתפו עם חברים:
פייסבוק
טלגרם
וואטסאפ
דוא"ל
למעבר לחלק מסוים בעמוד זה